Beğendik Çayyolu

Ben teee ortaokul bilmem kaçıncı sınıftayken hafta sonları ailecek Kocatepe Beğendik’e gider, alışverişimizi yapar, ufacık foodcourtunda takılırdık. İşte Ankara’dasın, napıcan başka? 🙂 Çok farklı bir aktivite değildi ama hem abur cubur yeme, hem de kıyafet veya kırtasiye bölümünden bişeyler aldırabilme şansına sahip oluyordum, hiç yoktan iyidir o yaşlarda – daha ne!
Devamı

TREE OF LIFE “SEPTEMBER RITUAL FESTIVAL” @ KASTRO ÇAMLIKÖY | 18 – 23 EYLÜL – SEPT. 2014

“Mavi ile yeşilin buluştuğu nokta!” diye bir terim vardır ya; işte o noktalardan birisi de Tekirdağ’ın Saray ilçesinde bulunan Kastro Çamlıköy Tabiat Parkı. (Merak edenler için İstanbul‘a 160 km uzaklıkta!)

Bu parkta 18-23 Eylül arasında gerçekleşecek “Tree of life September Ritual Festivali”nde, dünyanın sayılı psy-trance prodüktörleri ve djleri bir araya geliyor! Devamı

Christiania, Copenhagen’ın Ortasında Bağımsız Bir Devlet

Christiania, Kopenhag‘ın Christianshavn bölümünde bulunan gezilmesi & gidilmesi & görülmesi mekanlarından birisi! Net!!!

Eğer internette Türkçe arama yapmak isterseniz, “Hristiyanya” olarak arama yapmanız gerekiyor…

Askeriyenin boşalttığı bu 34 hektarlık yerleşkeye 1971 yılında anarşizme karşı gelen Danimarkalı Hippie vatandaşların yerleşmesi üzerine burası özerk bir devlet modeline girmiş. Christiania’nın sınırları içinde hala kendi kuralları geçerli… Devamı

AYATA FESTIVAL (psychedelic party) @ Köyceğiz / Muğla | 17 – 21 TEMMUZ 2014

Arkeologların, tarihçilerin ve antropologların günümüzde halen Şamanizmin ve Tangrizmin izlerine rastladıkları Köyceğiz’de, Türk Mitolojisi Anadolu’nun antik medeniyetlerindeki ruhu anarak elektronik undergroud visionary muzikle buluşuyor.

Bu büyüleyici tarih, kültür ve mitolojiden beslenen Ayata Festivali, göklerin 6. katında Gün Ana ile yaşayan Ay Ata’nın hikayesine bizi Sandras Dağı‘na çağırıyor! ( gökhanmms, Harat, Gülşen Madan ve bizimle gelmek isteyen ve gelebilecek diğer arkadaşlar ve Gökçen Kavaslar-ama oralarda mızmızlanmayacaksan 🙂 )
Devamı

SARIMSAKLI – AYVALIK VOL I

Sarımsaklı neresidir? Sarımsaklı ne ildir ne ilçedir. Sarımsaklı, Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinin bir kısmını oluşturan bir belediyedir. Yerleşim bulunmakla beraber aslında tatil yöresi olarak anılır.

Sarımsaklı, Ayvalık ilçe merkezine ortalama 8 km uzaklıktadır. Eğer Sarımsaklı’da halledemediğiniz bir işiniz olursa Ayvalık’a gitmeniz gerekir (banka, alışveriş, vb…) Devamı

İSTİKLAL CADDESİ’NİN PASAJLARI

Gökdelenlere, AVM‘lere inat ben çarşı & pazarcı bir insanım.
Zaten ne AVM’ye girmeyi severim, ne içeride kasıntı insanlar veya çocuklu ailelerin içinde dolanmayı, ne de o kapalı alanlarda alışveriş yapmayı. Ne kadar az zaman geçirirsem AVM’de, benim için o kadar iyi. İçim bunalıyor, geliyorlar bana!
Alışveriş yapacağımda beni kolay kolay büyük mağazalarda bulamazsınız. Devamı