Do it for Denmark and for mom!

Danimarka‘da son 27 yılın en düşük doğum oranı yaşanıyor. Genç nüfus oranı gittikçe azalıyor.

Bu soruna Danimarka hükümeti bir çözüm ararken Spies Rejser isimli bir tur şirketi bu konuya parmak atarak “Do it for Denmark” isimli bir kampanya oluşturdu.

gökhanmms, geçen sene blogunda “Danimarka İçin Seviş” kampanyasını paylaşmıştı. Bu ilk kampanyaydı ki şimdi ikinci reklam filmi de gelmiş! Bu sefer de “Do it for mom” isimli süper bir reklam filmi çekmişler.

Devamı

Kabak Koyu Rehberi

Kabak bir bozdu, bir bozdu, önünü alamadık! Yok, sakin olun, hala bozmamış bence tam olarak ama bozuyor. Ben ilk kez gittim, bayıldım, ama işte 2-3 seneden sonra oteli de dikerler ki dikeceklermiş, inşaat yarıda kalmış, yakın yani… Biz de hazır gitmişken bozulmaya yardımcı olmuşuzdur, doğal olarak! 🙂

Devamı

Sushico – GOP

Geçtiğimiz hafaki “Ankara ziyareti”mde gene çok farklı şeyler yapmadım. 🙂
SakalRetroxifKite vs takıldık işte napacaksın Ankara’da başka…

Arkadaşlar, alkol, muhabbet, yemek, bayılış…

E bunların birçoğunu her gün yapıyoruz nasılsa, bir sushi yiyelim dedik sevkiliyle başbaşa 😛 Benim ana tarafından gelen Japon genlerim olduğundan ben sushiye aş ererim ara ara – yalan la – severim işte farklı tatları, sushi de bunlardan birisi. Devamı

Beğendik Çayyolu

Ben teee ortaokul bilmem kaçıncı sınıftayken hafta sonları ailecek Kocatepe Beğendik’e gider, alışverişimizi yapar, ufacık foodcourtunda takılırdık. İşte Ankara’dasın, napıcan başka? 🙂 Çok farklı bir aktivite değildi ama hem abur cubur yeme, hem de kıyafet veya kırtasiye bölümünden bişeyler aldırabilme şansına sahip oluyordum, hiç yoktan iyidir o yaşlarda – daha ne!
Devamı

TREE OF LIFE “SEPTEMBER RITUAL FESTIVAL” @ KASTRO ÇAMLIKÖY | 18 – 23 EYLÜL – SEPT. 2014

“Mavi ile yeşilin buluştuğu nokta!” diye bir terim vardır ya; işte o noktalardan birisi de Tekirdağ’ın Saray ilçesinde bulunan Kastro Çamlıköy Tabiat Parkı. (Merak edenler için İstanbul‘a 160 km uzaklıkta!)

Bu parkta 18-23 Eylül arasında gerçekleşecek “Tree of life September Ritual Festivali”nde, dünyanın sayılı psy-trance prodüktörleri ve djleri bir araya geliyor! Devamı

İstanbul’u, Sema Kavaslar ve istanbulPlaces ekibi ile keşfedin!

Biz istanbulPlaces ekibi olarak “İstanbul’da sevdiğimiz & seçtiğimiz mekanların tanıtımını kendi tarzımızla size aktarmaya çalışıyoruz!”

Ben istanbulPlaces.com’un editörü ve sosyal medya yöneticisi olaraktan aslında bir de sanırım ekibin vandalıyım!

Aslında benimki tam anlamıyla vandallık değil! Kimsenin malına, mülküne, zarar vermeden bizim stickerlarımızı ve kartlarımızı şehrin muhtelif yerlerine yapıştırıyor veya bırakıyorum. Devamı

AYATA FESTIVAL (psychedelic party) @ Köyceğiz / Muğla | 17 – 21 TEMMUZ 2014

Arkeologların, tarihçilerin ve antropologların günümüzde halen Şamanizmin ve Tangrizmin izlerine rastladıkları Köyceğiz’de, Türk Mitolojisi Anadolu’nun antik medeniyetlerindeki ruhu anarak elektronik undergroud visionary muzikle buluşuyor.

Bu büyüleyici tarih, kültür ve mitolojiden beslenen Ayata Festivali, göklerin 6. katında Gün Ana ile yaşayan Ay Ata’nın hikayesine bizi Sandras Dağı‘na çağırıyor! ( gökhanmms, Harat, Gülşen Madan ve bizimle gelmek isteyen ve gelebilecek diğer arkadaşlar ve Gökçen Kavaslar-ama oralarda mızmızlanmayacaksan 🙂 )
Devamı

SARIMSAKLI – AYVALIK VOL I

Sarımsaklı neresidir? Sarımsaklı ne ildir ne ilçedir. Sarımsaklı, Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinin bir kısmını oluşturan bir belediyedir. Yerleşim bulunmakla beraber aslında tatil yöresi olarak anılır.

Sarımsaklı, Ayvalık ilçe merkezine ortalama 8 km uzaklıktadır. Eğer Sarımsaklı’da halledemediğiniz bir işiniz olursa Ayvalık’a gitmeniz gerekir (banka, alışveriş, vb…) Devamı