Kimse Kanye West’i kendinden daha çok sevemez!

Kanye West, kendini modern zamanların “Pablo Picasso”su sanmaya devam etsin, Avusturalyalı sanatçı Scott Marsh, Sidney’de bir duvara yaptığı 15 metreye yakın boyuttaki graffitide Kanye West’i kendisiyle öpüşürken resmetti. Yaptığı graffitiye esin kaynağı olan resim, geçtiğimiz sene internette ünlenen West-on-West başlıklı bir photoshoplanmış fotoğraf!

Devamı

Banksy ile #kırmızıbalonunpeşindeyiz

Modern çağın Picasso’su ya da graffiti filozofu olarak anılan ve kimliği belli olmayan Banksy’nin dünyaca ünlü 100 eseri 14 Ocak’ta Global Karaköy’de sergilenmeye başladı. Şimdilik 29 Şubat’a kadar süreceği kesin olan serginin uzatılma ihtimali de varmış. Siz gene de 29 Şubat’ı beklemeyin derim eğer 35 TL’nizi gözden çıkarabilirseniz. Biletinizi ister Biletix‘ten isterseniz de girişten temin edebilirsiniz.

Küratörlüğünü Steve Lazarides’in üstlendiği “The Art of Banksy” bugüne kadarki en büyük Banksy sergisi olma özelliği taşıyor.

Global Karaköy’deki sergide, Lazarides’in özel koleksiyonunun yanı sıra koleksiyonerlerden toplanan eserler de yer alıyor.

Ben gittim, gördüm, beğendim… Banksy‘nin çalışmalarını para vererek görme fikri biraz saçma gelse de bu kaçmazdı!

Devamı

Ortaçağ / Medieval

 

GaleriBU‘da sezonun ilk sergisi Emre Öztürk‘ün Ortaçağ (Medieval) isimli ortaçağ karanlığını pop akımı üzerinden ele alan çalışmalarından oluşan koleksiyonu ile 16 Ekim’de açıldı. 8 Kasım’a kadar devam edecek.

Devamı

4. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2015

Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından düzenlenen, 56 ülkeden 226 katılımcının 457 eser ile katıldığı, 4. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması – 2015’in karikatürlerine denk geldim, zeytinle ilgili araştırmalarım sürerken…

Ödül alan isimler ve karikatürleri ise şöyle;

Devamı