Londra’da Trafik Işıkları LGBT Moduna Geçti

Londra Trafik Işıkları LGBT Dönüşümü Geçirdi;

Londra’daki trafik ışıkları Onur etkinlikleri için değişim geçirdi, geleneksel “yeşil adam” dizaynının yanına LGBT sembolleri eklendi.

Trafalgar Meydanı çevresine yaklaşık 50 trafik ışığı geçici olarak konuldu. Londra ulaşım şirketi ışıkları 19 haziran gecesi yerleştirdi.

Londra belediye başkanı Sadiq Khan:

“Şehrimizin harika yönlerinden biri de farklılıklarımız ve her Londralı kendiyle gurur duymalı. Buradaki LGBT ile gurur duyuyorum ve onlarla çalışmayı dört gözle bekliyorum. Geçmiş olsun dileklerimiz ve dualarımız hala Orlando trajedisinde zarar gören herkesle.

Bu yeni ışıklar omuz omuza durduğumuzun bir göstergesi.”

Londra Onur yöneticisi Alison Camps ise açıklamasında: “Londra’nın Onur’u kutlamaya bu kadar hevesli bir şehir olması inanılmaz. Bu ışıklar bize belediye başkanından ve yönetimden büyük bir jest ve onların desteğini aldığımız için çok mutluyuz. Pek çok insan için hoşgörü ve kabullenme ulaşılamaz bir şey, bu ışıklar Londra’nın ne kadar hoşgörülü olduğunun göstergesi.”

Ancak herkesin yorumu; bu uygulamanın sadece Onur Haftasında değil, devamına yayılması, ve sadece Londra’da değil İngiltere’nin diğer şehirlerinde de uygulanmasının çok daha güzel olacağı şeklinde. Bizde yürüyüşe izin verilmez, insanları itip kakarken, adamlar bu hafta için şirin şirin hazırlıklar yapıyor.

 

Kaynak: GMAG

  • Cüneyt Efe ÖZAR

    Foto Life Akademi
    Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu, Bakırköy, Taksim, Kadıköy, Avcılar, Beylikdüzü, Maslak ve Beşiktaş’ta bulunan şubelerinde alanında uzman eğitmenlerini bir araya getiriyor ve temel – mesleki atölyeleri ile farklı bir kurs anlayışı sunuyor.
    http://www.fotografcilikkursu.com.tr/
    #fotoğrafçılıkkursu #fotoğrafçılıkkursları #fotoğrafçılıkeğitimi