A La Carte Salad – Beyoğlu

Bim-bam-bom!!!

Yeni işim hepimize hayırlı&uğurlu olsun.

Çok şirin ve kaliteli bir reklam ajansında copywriter olarak işe başladım…

Neredeyse 1,5 senedir evden çıkmadan, projelerimin başında otur-otur, 10 kilo falan almışım!

Neyse ki işe başlar başlamaz daha ilk haftada gözle görülür ve hissedilir şekilde yağ kaybetmeye başladı vücudum 🙂 Ben, vücudumu az biraz tanıyorum, yediğim yemek kalitesi ne kadar yüksekse o kadar zayıf oluyorum 🙂 Ah bir de annem bana hep “kedi gibi yiyorsun” der. Normal insanların 15 dakikada bitirdikleri yemeği ben bütün gün boyunca tırtıklarım. Bu yüzden de zaten ofistekilerle henüz hiç öğle yemeğine çıkmadım 🙂 Yemeksepeti ile halen çok haşır neşirim yani!

A La Carte Salad‘ı denemek istedim bu sefer, her ne kadar salatalar 20 TL’den başlayıp, 35 TL’ye ulaşsa da, güzel yorumları görünce, “tamam lan, nasılsa multinet’im de var babalar gibi, yap kendine bir güzellik, nasılsa bir gün illa deneyeceksin burayı!” dedim. Ton balıklı salata siparişimi verdim 27 TL’ye!!!

Şu anda masamda tırtıkladığım salata gerçekten de 27 TL yapmaz arkadaş! Porsiyon ne ufak ne de dev, boyut fena değil. Malzemeler doğal olark taze ve güzel. Ama yani sadece salata yapan bir mekan olarak ton balıklı salata ile hangi malzemenin gidip gitmeyeceğini bilmeniz gerekmez mi? Ton balık ve domatesi bir arada yediğiniz zaman sizin de ağzınızın tadı bozulmuyor mu?

Neyse sonuç olarak hiçbir esprisi yok bu mekanın.

Yemeksepeti‘nde yazılan yorumlara güvenerek sipariş vermiştim ama beğenmedim.

Boşu boşuna denemeyin derim ben!