Hornet’in Yenilikleri

Acaba Hornet’ten önce gayler ne yapıyordu?

Tamam bazı uygulamalar vardı, hatta yaygın bir şekilde kullanılıyorlardı ama yeterince yenilikçi olmadıklarından olsa gerek günümüze kadar gelmeyi başaramadı bu uygulamalar.

Teknoloji bin yılda geliştiği kadar son bir yüzyılda gelişti. Son 16 yıldaki gelişim ise muhtemelen geçtiğimiz yüzyılın gelişimine eş değer. 2000’lerin başlarında ortaya çıkan partner bulma siteleri zaman içerisinde akıllı telefonların hızlı gelişimi ve her cebe girmesiyle uygulamalara dönüştü. Beyana bağlı konum belirttiğimiz o uygulamalar ise artık çok geride kaldı. Artık bir kilometre çapında sizden başka Hornet kullanıcısının olmadığı yerler kırsal kabul edilirken büyük kentlerde 1 kilometre ötedeki biriyle buluşmaktansa daha yakındakileri aratılıyor.

gay_gif_love_Sex_lgbt_hornet_giphy

Peki Hornet’i bu kadar başarılı yapıp diğer tanışma uygulamalarından ayıran şey ne?

Konum bazlı olması, kişileri engelleme seçeneğinin daha işlevsel olması, kişi görüntüleme ve mesaj sınırının olmaması, resimsiz profillerin radarda gözükmemesi dolayısıyla hem kalabalık yapmaması hem de daha gizli kalmak isteyenlere yönelik bir seçeneğin sunulması, yaş-kilo-boy ve pozisyon gibi bilgilere göre arama yapılabilmesi, bulunduğunuz konum dışındaki kentleri ya da ülkeleri de aratabilmesi diye liste uzar gider.

gay_love_lgbt_kiss_gif

Şimdi ise Hornet’in son bir artısını belirtmeliyiz. Yenilikçi olması. Hornet’i kişisel bilgisayarlar üzerinden de kullanılabilen Hornet web gaylerin hayatını bayağı kolaylaştırdı.

Uygulama sadece akıllı telefon kullanıcılarına değil herkese hitap etmesi bir yana kişisel bilgisayar kullanımının rahatlığında partner bulmak isteyenler için de oldukça kullanışlı.

Bilgisayar kullanırken bir yanda elde telefonda yazışmanın rahatsız ediciliğinin ortadan kalkmasının yanında artık kolilerinize çok daha hızlı yanıt verebileceksiniz.

gay_lgbt_gif_lol_kiss_funny

Hornet’i bilgisayardan kullanmanın avantajlarına gelecek olursak, ilk olarak çok hızlı. Kocaman parmaklarınızla minnacık telefonda yazışma hızınızla kıyaslayıp farkı siz de görebilirsiniz. Bunun yanında aynı ekranda hem kriterlere göre arama ekranı, hem konum bazlı sıralama, hem de mesajlar var. Yeterince hızlıysanız kriterlerinize göre arattığınız kişilerin konuma göre sıraladığı kişilere göz gezdirirken bir yandan da içlerinden biriyle yazışabiliyorsunuz. Biriyle mi dedim? Birden fazla konuşma sekmesini aynı anda açabildiğiniz için ekranınız ne kadar büyükse o kadar kişiyle demek istedim. Ek olarak kaydırma çubuğunun rahatlığıyla hooop aşağılara inmişsiniz. Bu hangi dil ya? 3000 kilometre diyor? Yunanistan’a kadar gitmişsiniz kaydıra kaydıra, dikkat edin fazla kaydırmayın.

Hornet Web Deneyimini Yaşamak İçin Hemen Tıkla

Laptop1

 

Hornet’in farklı kullanım şekillerini gördük, bu şekillerin avantajlarını öğrendik.

 

Kaynak: Köşem Sultan / GMAG