Yine Yeni Yeniden TNK

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın üstlendiği, başrollerini Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu’nun oynadığı, “Dünyanın En Güzel Kokusu” filminin soundtrack parçalarından biriyle TNK geri döndü; “Unutmam Seni”.

Geçtiğimiz sene gene Ömer Faruk Sorak‘ın yönettiği “8 Saniye”nin soundtrackinde Caner Karamukluoğlu’nu Mehmet Güreli’nin “Umrumda” şarkısıyla da dinlemiştik. Ama ardından TNK‘den tekrar ses alamamaya başladık! 🙁

Övünmek gibi olmasın Caner benim ortaokul&lise arkadaşımdır 🙂 Caner’in sesini ilk kez Çağrıbey Anadolu Lisesi’nin müzik, s*k*ş, spor, yemek, vs vs amaçlarıyla kullanılan bodrum katında dinlemiştim. Sanırım 2002 yılıydı, o sırada “Audioslave” in yeni çıkmış über şarkısı “Like a Stone” u söylüyordu ve şaka gibiydi! Ben ki o yaşlarda Ankara’da canlı müzik yapan mekan bırakmamış insan “hasss lan bu ne? nassı bir ses? ” oldum adamın sesi ve yorumu karşısında! Hala dün gibi hatırlarım 🙂

O aralar bir süre Çağrıbey Anadolu Lisesinin dedikodularından birisi Caner’di. Caner’i neredeyse her gün o zamanın müzik yarışması “Sing Your Song”da izliyorduk. Yarışmadaki en küçük bebeler TNK grubuydu. O zamanki isimleri “Teneke” şeklinde yazılıyordu ve “Sing Your Song” yarışmasında “Genç Yetenek” ödülünü kazandılar.

Çok daha sonrasında TNK, “Aşk Tesadüfleri Sever” filminin soundtrackinde yer alan “Yine Yazı Bekleriz” ile tam hak ettikleri yere geldiler diyorduk ki, bir süre sonra  tekrar ortadan kayboldular!

tnk_teneke_caner_karamukluoglu_basri_hayran_eflatun_ozgur_aksuyek

İşte sene 2016 ve TNK, ne yazık ki Türkiye’nin hala en underrated grubu!

Hem grubu yakından tanıyanlar bilenler hem de TNK fanları bu düşüncede ortak olsa gerek!

Grup olmak da Türkiye’de iş yapabilmek de zor tabi! Bunun en iyi örneklerinden biri TNK belki de… Gruptaki ayrılıklar mı yoksa yanlış politika izlemek mi ben bilmiyorum!

Grubun akibetini merak edenler için önümüzdeki günlerde TNK’nin solisti Caner Karamukluoğlu ile yaptığım röportaj GMAG‘de yayınlanacak.

Bu röportajı gerçekleştirdiğimiz gün yani 9 Mart gecesi, TNK’nin akustik trio konseri vardı Kulis Bebek‘te. Adından da anlayabileceğiniz gibi konsept 3 kişi (Caner Karamukluoğlu, Özgür Aksüyek, Orhun Ozan Erdoğan) ve akustik.

TNK’nin pek çok konserinde bulunmuş biri olarak gözlenimlerim şöyle oldu; başta Caner ortamda samimi bir ortam yaratmaya çalışırken kızlar Caner’i göz hapsine almış öylece dinliyordu 🙂 bu yüzden başlarda sakin geçen konser daha sonra ısındı. Kulis Bebek’in müdavimlerinden Şebnem Ferah’ın da mekana gelmesiyle eğlence bir tık daha arttı 😉 Hatta asıl bomba gecenin sonuydu. Saat 12’yi gösterdiğinde yani 10 Mart günü Caner Karamukluoğlu’nun doğum günüydü ve mekanda konser sonrasında eğlenceye devam edildi.

Kaçıranlar için konserlerin devamı gelecek diyorum ve TNK‘ye kokulu öpücüklerimi gönderiyorum 🙂

Eğer hala dinlemediyseniz TNK ve yeni klibi “Unutmam Seni”;