MOJO BEYOĞLU

bknz: bir zamanlar Beyoğlu’nda gidilebilecek en güzel canlı performans barlardan biri.

Şu anda ise yerinde yeller esmiyor ama bu mekanın yerine “Vernon Club” adında payvonumsu bir club açıldı. Bir gün merak ederek girdim içeriye ve gerçekten dışarıdan göründüğü gibi içeriden de pavyona benzetmişler! Of çok yazık 🙁 Pavyonlara karşı olduğumdan, sevmediğimden değil! Mojo‘nun yerine başka bir konseptle, pavyon da olamayan, club da olamayan ne idüğü belirsiz bir mekan açıldığı için içim parçalandı.

Mojo, benim yaklaşık olarak 2005 yılında aktif olarak başlayan İstanbul gece gezmelerimin favori mekanlarındandı. O yüzden daha öncesini de bilmiyorum. Ama sanırım ben en şaşalı dönemlerini yakaladım. Bütün arkadaşlarımı Mojo’ya götürür ve bundan pay almam gerektiğini düşünürdüm 🙂 😛 gerçi benden giriş almıyorlardı genelde 😉 neyse eğleniyorduk işte, daha ne olsun? Herhangi bir mekanda atraksiyon yoksa gidilecek mekan belliydi ve cepteydi; Mojo!

Çıkan gruplar eğlenceli, içerideki insanlar her telden ama genelinde kaliteliydi. Sahnenin en önünde bulunan izleyiciler genelde sarhoş tayfadan olup, değişik hareketleriyle bazı durumlarda gruptan daha fazla ilgi çekerdi.

Kendi kendine konuşup dans edenleri gördüğüm çok oldu! Ama zararsız oldukları için rahatsız olmazdınız. Mekanda herkes kendi halinde takılır, yavşayacaksa yavşar, müziğini dinleyecekse müziğini dinlerdi. Zaten çok büyük bir mekan da olmadığından pek çok kişi birbirini bir şekilde tanıyabilirdi 🙂 Kemik kadrosu olan mekanlardandı yani…

O sıralar mekanın ortaklarından olan Batu Mutlugil (Duman – Batuhan Mutlugil’in babası) pazar geceleri blues rock grubu Karpuz ile sahnede olurdu ki beni çok bayardı, ama pazar geceleri de Beyoğlu’nda gidecek çok fazla alternatif olmazdı!

Ancak diğer günler Circus, Melis Danışmend’in grubu “Üçnoktabir” ve başka eğlenceli gruplar çalardı.

Circus grubu benim favorimdi! Solistleri Hakan Çimenli, “Depeche Mode” şarkılarını güzel söyleyebilen nadide insanlardan biridir mesela. ps: Circus grubunu artık Mask Live’da izleyebilirsiniz!

Zamanında Engin Günaydın‘ın bu mekanda bana tequila ısmarlamışlığı var ki bunu söylemeden geçemezdim 🙂 Ah Engin Wah Engin <3

Pek çok ünlü karikatüristin de uğrak mekanıydı Mojo!

Geride kalanlara başsağlığı diliyor yeni mekanlarda buluşmak üzere diyorum 🙂 bknz: LINE music club ve Hayal Kahvesi hala yaşıyorlar… öyle ya da böyle 😛