2016 Yazının İstanbul Konserleri

Sia, Scorpions, Muse ve Die Antwoord 2016 yazında İstanbul’da konser vereceği açıklanan isimlerden bazıları!!!

Haber portallarında ve sosyal medyada kesin “İstanbul bu yaz çok hareketli geçecek!”, “İstanbul bu yaz konsere doyacak!” veya “İstanbul bu yaz coşacak!” tarzında başlıklara denk gelmişsinizdir, ya da -wait 4 it- kesin denk geleceksiniz! 🙂

Her yaz sezonu öncesi sanki İstanbul’da Rio Karnavalı gerçekleşecekmişçesine verilen konser haberlerinden bazen çok bunalıyorum! Yani tamam bu yaz geleceği kesinleşen isimler iyi hoş, hele ki MUSE tam bir bomba!

Muse başta olmak üzere bu isimlerle röportaj yapabilecek olma ihtimali bile kendimden geçmeme sebep oluyor 🙂 Bakalım bu isimlerden hangileri İstanbul’a gelebilecek, hangileriyle röportaj ayarlayabileceğim, bu isimlere başka kimler katılacak, festivallerde kimler çıkacak, neler iptal olacak , bla bla bla…

Kronolojik sırayla 2016 yazının belli olan İstanbul konserleri şöyle;

27 Mayıs 2016 – Tindersticks @ Zorlu Center PSM

Melankoliyi notaya en iyi döken gruplardan Tindersticks, yeni albümü The Waiting Room’un turnesi kapsamında geliyor İstanbul’a. 

 

5 Haziran 2016 – Die Antwoord

Güney Afrika, Cape Town’dan çıkan rap-rave grubu Die Antwoord, ilk kez Türkiye’ye geliyor.

 

8 Haziran 2016 – PJ Harvey @ Zorlu Center PSM

İngiliz şarkıcı, besteci, şair ve yazar PJ Harvey, İstanbul’a en son 2001 yılında gelmişti. Kaçmaması gereken bir konser!

11 Haziran 2016 – Sigur Ros @ Zorlu Center PSM

İzlandalı post-rock grubu Sigur Ros da ilk kez İstanbul’da ağırlayacağımız isimlerden…

 

12 Temmuz 2016 – Scorpions

Alman hard rock efsanesi Scorpions, vedalara doyamıyor… 2010 İstanbul konserlerine “ah hayır, grup dağılıyor, adamların başına bir şey gelmeden konserlerine gitmem gerek!” diyerek gittiğim ama daha sonra neredeyse her sene yeni bir neden bularak verdikleri konserlerde hala bulunmamış olanlar varsa gitsinler artık şu konsere. 2015 yılında 50. yıl şereflerine konser veren Scorpions, bu sene de özel bir dünya turnesine çıkıyormuş. Siz hala en azından bir Scorpions konserinde bulunmadınız mı? 🙂

 

26 Temmuz 2016 – Muse

Grammy ödüllü benim için ve belki pek çok kişi için Dünya devi Muse geliyor!!! Daha önceden İstanbul’a gelen grubu izleyememiş, hatta Londra Wembley Stadium’undaki konserlerine bilet alıp kaçırmış ve kafamı duvarlara vurmuştum. Sanırım bu yaz tatil planlarımı Muse’a göre ayarlayacak ve bu tarihte kesinlikle İstanbul’da olmaya çalışacağım! Dünya festivallerine uğrayarak Avrupa turu yapacak olan Muse, temmuz ayında İstanbul’da! YAY!!!

 

8 Ağustos 2016 – Sia

Her yaptığı şarkıyla listelerden düşmeyen ve şarkılarıyla diğer ünlüleri de listebaşı yapan Avusturalyalı şarkıcı Sia, çılgın peruklarıyla İstanbul’a geliyor. Bir röportaj yapabilsem kendileriyle GMAG için herhalde bomba olur!!!