Sıkkın canlara birebir gelen siteler

PC başında iş bitirmeye çalışırken bknz kafayı yemek, kendini yerden yere atmak, can sıkıntısı, kaşınma, ÖSS’ye hazırlanırken yaptığımız gibi buzdolabının kapağını açıp boş boş bakma… Bunları yapmak yerine kendinize ufak ödüller verin! 😛 işte ennnn eğlenceli ennnn ilginç websiteleri 😛 Yok lan 3 tane madde, beğendim, blogumda paylaşmak istedim! Sakin olsun herkes!

1 – pointerpointer.com

Fareniz ekranınızın neresinde ise arka plandaki fotoğraf farenizi işaret ediyor. Farenizi her oynatışınızda yeni bir fotoğraf belirerek farenizi göstermeye devam ediyor. Hayır proje eğlenceli zaten ama çıkan fotolar da bir o kadar eğlenceli. Ben fotolara bakarken kendi ERASMUS arkadaşlarıma benzettim tipleri. Projenin sahibi arkadaş ERASMUS dönüşünde bu eğlenceli fotolara sürekli bakıp iç geçirirken “lan amma fazla eğlenceli foto var, herkes bişileri işaret ediyor, bunu kullanmalı, ne yapmalı, nasıl yapmalı, bu güzel anılar da canlanmalı!” demiş ve projeye başlamış! Bu arada şaka, hiçbir fikrim yok, kimin projesi, kimlerin fotoları! Ama güzel olmuş, bendeki fotoları da böyle değerlendirebilme isteği yarattı 🙂 siteden bir türlü ayrılamıyorsunuz bu afrada belirteyim!

 

2 – KANYE ZONE

Ohhh yeah işte adamım Kanye! Hiçbir şekilde hiçbir konudan uzak kalamayan, her alanda başarılı olabileceğini düşünen Kanye West’i bu oyunda kendi bölgenize sokmamanız lazım! Yani aslında düşününce pek de rahatlatıcı değil sanırım, Kanye West‘e ithafen yapılmış bu oyun! 🙂

 

 

3 – Earth Cam

Dünya’nın pek çok yerinde bulunan kameralarla özlediğiniz, merak ettiğiniz yerleri izleyebiliyorsunuz. Mesela ben şu anda Jamaica’da Negril diye bir yeri izliyorum. Masmavi suya sahip olan mağaranın üzerine 1974’te kurulmuş Rick’s Cafe’de pek çok turist var ve ortam çpek hoş görünüyor… ahhhhh çok güzel!!! Ayrıca isterseniz biraz deliyseniz mesela Amerika’nın Pennsylvania eyaletindeki Pittsburgh şehrinde bulunan Andy Warhol’un aile mezarlığını bile izleyebiliyorsunuz.

 

4 – World’s Biggest PAC-MAN

Ben zaten PAC-MAN hastası bir insanım bir de bu Dünya’nın en büyük PAC-MAN’i!!! Maze’den maze beğen! Her maze farklı bir arkadaşın tasarımı! OMG! Ben şimdi napıcam?

 

 

5 – Bubble wrap

Pek çok insanın çok hoşuna giden bu balonlu torbacıkları patlatmak gerçeği kadar eğlendirmese de *manic model modunda oynamanızı tavsiye ederim. Biraz daha gerçekçi ve zevkli oluyor.

 

 

6 – Robot Resim

Hiç fena değil, app store ve google play’de uygulaması da bulunan websitesinde arkadaşlarımın robot resimlerini çizmeye bazen kaptırıyorum.

 

“I like U”

Oldies&Goldies türünden bir animasyon bu da, bence hatırlarsınız.