Biseksüel Hayvanları Tanıyalım <3

Evcil hayvan besleyen arkadaşların pek çoğu kedilerinin ya da köpeklerinin kendi hemcinslerine asılmalarına ya da sevişmelerine tanık olmuştur bence. Ancak onlar biz GELİŞMİŞ insanlardan farklı olarak bireyleri cinsel tercihlerine göre değerlendirmiyorlar sanırım 🙂 Bilimadamlarının araştırma ve gözlemlerine dayalı olarak biseksüel davranışlar sergileyen hayvanlardan bazıları;

1 – Bonobolar

bonobo_biseksuel_hayvan_animal_gay

Bu arkadaşlar, hayvanlar âleminin en uçkuruna düşkün üyeleri. Hem karşı cinsleriyle hem de hemcinsleriyle çiftleşen Bonoboların sıkılmak gibi bir dertleri yok. Yoruldular mı? Çiftleşiyorlar. Stres? Çiftleşiyorlar. Kızgın olduklarında? Yine çiftleşiyorlar. Herhangi bir duygu durumunda? SEKS SEKS SEKS!!! İnsanların yakın akrabaları olmalarıyla ilgili şaşırtıcı bir durum var mı?

2 – Orkalar (Katil Balinalar)

katil_balina_bisexual_dolphin_biseksuel_hayvan_orka

Cinsel olgunluk öncesinde birçok orka, birbirleriyle dolaşıp gaga-genital organ yakınlaşmasını başlatırlar. Özetle, biri diğerinin altında yüzerek partnerinin genital bölgesine dokunur ve burnunu (diğer bir deyişle gagasını) bu bölgeye sürtmeye başlar. Orkaların tüm derdi partnerlerine zevk vermektir. Eşcinsel eylemlerinin çoğu karşılıklıdır – her 3 ayak uzunluğundaki penisin (bu doğru) tam ilgi gördüğünden emin olmak isterler.

3 – Şişe Burunlu Yunus

sise_burunlu_yunus_dolphin_animal_hayvan_bisexual_biseksuel

Glee, yunusları ‘gey köpekbalığı’ şeklinde adlandırırken aslında bize bir şeyler ima ediyordu. Birçok şişe burunlu yunus ya biseksüel ya da eşcinseldir. Onların en akıllı ve sosyal hayvanlar olarak bilindiklerini düşünürsek bu kulağa mantıklı geliyor.

4 – Humboldt Penguenleri

humboldt_penguen_penguin_bisexual_animal_hayvan

Penguenlerin hepsi birbirinden farklıdır. Bazıları eşcinseldir, bazıları tek eşlidir. Bazı biseksüel penguenler eş değiştirir. Bazıları bir dişi partneri olmasına rağmen, diğer erkeklerden birkaçını ekibe katmayı severler

5 – Siyah Kuğular

siyah_kugu_black_swan_bisexual_animal_hayvan

Erkek siyah kuğuların yaklaşık %25’i diğer erkekler ile eşleşir. Yumurta çalar ya da başka bir dişi kuğuyu da aralarına alarak hızlı bir üçlü çiftleşme yaşarlar. Dişi bu çiftleşmeden sonra yumurtlayınca da dişiyi aralarından atıp yumurtayı alır ve yavruyu birlikte büyütürler. İlginç bilgi: Eşcinsel çiftler tarafından büyütülen yavru kuğuların heteroseksüel çiftler tarafından büyütülenlere kıyasla yaşama şansı daha yüksektir. Bu iki baba ebeveynlik konusunda hiç de fena değil.

6 – Şili Filamingoları

sili_flamingo_chile_bisexual_animal_hayvan_biseksuel

Flamingoların hemcinsleriyle birliktelikleri olabilir mi? Bu şaşılacak bir şey değil. Geçen yıl Edinburg Hayvanat Bahçesi’nde bir eşcinsel flamingo çift, heteroseksüel flamingoların reddettiği bir yavruyu evlat edindi.

7 – Zürafa

zurafa_giraffe_animal_bisexual_biseksuel_hayvan

Uygulama yapmak bir şeyi mükemmel yapar. İşte bu yüzden genç zürafalar genellikle boyun savaşı (üstünlük belirtisi için yapılan bir sürtünme hareketi) ile meşguldür. Boyun savaşından sonra bazı genç zürafalar partnerine kur yapar, okşar, üzerine çıkar ve mercimeği fırına verir.

8 – Batı Martıları

bati_martilari_seagulls_bisexual_animal_hayvan

Martılar eşcinsel ilişkilerin görüldüğü ilk kuş türüdür. Dişi Batı martılarının %14’ünün lezbiyen çiftler olduğu söylenmektedir. Belki de bu bir ilgi meselesinden çok ihtiyaç meselesidir. Çünkü erkek martı nüfusunda ciddi bir kıtlık olduğu biliniyor.

9 – Afrika Aslanları

african_lio_animal_hayvan_biseksuel_bisexual

Aslanlar, hayvanlar âleminde en güçlü cinsel dürtüleri olan türlerden biridir. Bilim insanları, erkek aslanların birbirleri üzerine çıkmalarının kaslarını güçlendirmelerinde ve aralarındaki ilişkileri geliştirmelerinde önemli bir rolü olduğuna inanıyorlar.

10 – Derin Deniz Mürekkep Balığı

deep_sea_squid_derin_deniz_murekkep_baligi_fish_balik_ocean_bisexual_biseksuel_gay_ani,mal_hayvan_gif

Nadir görülen bu canlılar biseksüeldir ve oldukça tuhaf sebeplerle çiftleşirler. Bilim insanlarına göre derin deniz mürekkep balıkları ‘delik deliktir’ fikrine sağlam bir inançla bağlı canlılardır. Belki de, derinlerde kulaç atan bir partner bulmak cinsiyetini algılamayı zorlaştırıyordur. Bu yüzden nerede bulurlarsa orada işi pişirmeleri gerekir.

11 – Helikopter Böceği aka Yusufçuk

dragonfly_yusufcuk_bocek_gay_bisexual_biseksuel_insect

Adını, yüz güzelliği ve rengarenk kaftanı ile meşhur Yusuf peygamberden aldığı iddia edilen bu böcekler 6 ay ila 7 yıl kadar yaşıyorlarmış! Ancak dişileriyle çiftleşmelerinden sonra, dişi yusufçuk partnerini yediği için hayatlarında sadece bir kez dişiyle beraber olabiliyorlar. Bu durumda zaten bayanlarla çiftleşmesinler, oh temiz temiz gay olarak hayatlarına devam etsinler, nesillerini devam ettirmek isteyen manyaklar da gitsin ölsün 🙂 😛

Kaynak: gmag.com.tr