EGE’DEN RESTAURANT – GAYRETTEPE

Ege’den Restaurant’ta sadece Ege değil Doğu mutfağından da yemekler var. Zeytinyağlı yemeklerden pide ve lahmacuna kadar zengin bir menüsü var. Restaurantın menüsünü Kır Çiçeği’nin menüsüne benzetebilirsiniz ki zaten mekanın ortaklarından biri Kır Çiçeği’nin eski ortaklarındanmış.

Yemeklerin lezzetleri Kır Çiçeği’nden iyi ancak bir porsiyonla doymanız zor.

egeden_restaurant_peynir_tabagi_gayrettepe_yemek_istanbul_mekan

Mesela şu peynir tabağı 9 TL olmasına rağmen içinde ufacık birer dilim beyaz peynir, tulum peyniri ve kaşar peyniri bulunuyor. Bu kadarcık peyniri zaten ortalama bir kahvaltı tabağında da bulabilirsiniz. Ben buna gerçekten şaşırdım! Dalga geçer gibi 3 adet ufacık peynir dilimine ben açıkçası “peynir tabağı” demem. Yani bu tabakta ithal peynir gönderseniz tamam, hiçbir lafım yok!

“Pide Severler Derneği” varsa bence açık ara farkla Ege’den Restaurant alır Oscar ödülünü.

 

egeden_restaurant_roka_cherry-domates_gayrettepe_yemek_istanbul_mekan

Çıtır kuşbaşılı pidesi en-fes! Ancak pidenin boyutu da bana biraz ufak geldi ve Ege’den Restaurant’a önerim; 2 tanecik cherry domatesi en azından 3’e, 4’e falan çıkarın, ya da menüde cherry domates gönderdiğinizi söylemeyin, insanı beklentiye sokmadan 2 tane domates görmek benim daha çok hoşuma gider. Başka mekanlar gönderdikleri bütün yan ürünleri yazsalardı işin içinden çıkamazlardı. Bu arada hadi 2 tane domates neyime yetmiyor ancak menüde yazan közlenmiş biber de yoktu paketimde. Aslında bu eksikler veya ufak porsiyonlar o komik peynir tabağını 9 TL’ye göndermeseydiniz hiiiiç umrumda olmaz hatta farkına bile varmazdım…

Bir de ben pek sevmem ve denemedim ama duyduğuma göre tahinli pideleri de enfesmiş.

Sonuç olarak lezzetli ama ufak ve eksik porsiyonlar için Ege’den Restaurant’ı deneyin derim.

 

Adres: Gayrettepe Mh. Ayazma Deresi Cd. No:13/1 Beşiktaş / İstanbul

Telefon: +90 (212) 327 67 77

Website –  yemeksepetiFacebookFoursquare – zomato