Usta Oyuncu Erhan Yazıcıoğlu’nun Mükemmel Rol Yeteneği

Bu aralar uğraştığım proje yüzünden popomu pek kaldırmıyorum sandalyemden.
Bugünlerde 24 saat çalışıyormuşum gibi bir his var içimde.

Şu an üzerinde çalıştığım proje rahat sayılır, sadece bilirsiniz ya içerik yazımı gibi şeyler olunca beyin de gidiyor…

Neyse benim böyle yarı konsantrasyona ihtiyacım olan işlerde genelde bir yandan bişeyler izlerim. Genelde tercihim dizilerden yana olurdu ki, geçenlerde Türkiye’nin yakın tarihini pek bilmediğimi hatırlayıp siyaset programlarının tam ortasında buldum kendimi.
Elbette bu paylaştığım video bu izlediklerim arasından en önemlisi değil, fakat Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni,usta oyuncu Erhan Yazıcıoğlu GENÇ BAKIŞ programında Abbas Güçlü’nün konuğu olduğu bu videoyu da sizinle paylaşmak istedim; bence ilk 10 dakikasını-Gezi Olayları konusundaki açıklamalarını- izlemeniz Erhan Yazıcıoğlu’nun usta(!) oyunculuğunu görmeniz açısından yeterli olacaktır. İşiniz yoksa benim gibi devam edin izlemeye 😉

Bu konuya dair ekşiSÖZLÜK’ten bir entry;

önce gezi eylemlerini desteklemiş, yeni görevine atanınca “şimdi şehir tiyatrolarında tabi ki sansür olacak” diyor:

before: “gezi parkı gerçekleşen bir ütopyadır, güneş ülkesidir. ‘herkes’in kucaklaştığı, birbirini yeni tanıdığı, önyargıların yıkıldığı yerdir.” “ağacımız için, toprağımız için, ifade özgürlüğümüz için, ‘ben varım, buradayım’ demek için tüm türkiye’de #parklardaoturuyoruz”

after: “yeni dönemde direkt olarak gezi eylemlerini savunan veya cumhurbaşkanını ya da başbakanı direkt olarak eleştiren bir oyun elbette oynamayacağız… ama dünya literatürüne geçmiş bir oyunda herhangi bir başbakanı eleştiren bir söz varsa, ucu bizim başbakanımıza da değer diye ben o sözü metinden çıkartmayacağım. neticede şehir tiyatroları bir devlet kurumudur.”