8 Saniye Filmi ve Müzikleri

25 Şubat, Çarşamba gecesi Ömer Faruk Sorak’ın yeni filmi “8 Saniye” filminin galasındaydım.

Galada pek çok ünlü varmış, bana sormayın, ben medyadan gördüm, evde arkadaşlarla takılıyorduk filme anca yetiştim. Ah aslında bir de regl günümde idim ve giyecek hiçbir şey bulamıyordum, zaten kilo da almışım!Neyse oflayıp puflayıp erkek arkadaşımın kıyafetlerinden kendime kombin yaparak tuttuk galanın yolunu ama pek erken varamadık. Sağlık olsun. Benim asıl hedefim Bizimkiler dizisinde Sedat aka Tak Kardeşim rolünü oynayan Salih Kanyon ile tanışabilmekti – olmadı 🙁

Neyse konuya dönelim; Drama ve romantizmden hoşlananlar için 8 Saniye, 27 Şubat’ta gösterime girdi.

Berlin’de doğup büyümüş olan Esra İnal’ın gerçek hayat hikayesinden senaryolaştırılan film, “Ya rüyalarımız da hayatımız kadar gerçekse?” sorusunu soruyor. Esra İnal‘ın kendi hayatını canlandırdığı filmde; Fırat Çelik, Fahri Yardım, Mehmet Kurtuluş, Salih Kalyon, Sema Poyraz, Devrim Yakut, Şiir Eloğlu, İlknur Boyraz, Demet Gül, Leonie Benesch, Ralph Herforth, Constantin von Jascheroff ve Grit Boettcher’in yer aldığı zengin bir Türk – Alman oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Filmde ayrıca, dünyaca ünlü bestseller “Dört Anlaşma” (The Four Agreements) kitabının yazarı Don Miguel Ruiz kendisini canlandırırken, Yılmaz Erdoğan da derviş rolüyle filmde yer alıyor.

‘8 SANİYE’nin film müziklerinden oluşan albümünün ilk video klibi, TNK grubunun solisti Caner Karamukluoğlu’nun seslendirdiği “UMRUMDA” şarkısına çekildi. Ayrıca filmin soundtrack albümü de çıktı. Albümün iTunes linki için buraya, D&R linki için buraya tıklayınız.