Biz kadınları hiç sevmedik! – Yıldırım Türker

“Biz kadınları hiç sevmedik!” isimli sosyal medyada en okumayan insanlara bile kendini okutan yazının sahibi; Yıldırım Türker Wikipedia‘ya göre kimdir?
Yıldırım Türker; (d. 24 Ağustos 1957; Ankara), Türk yazar, şair ve tiyatro çevirmeni. Robert Kolej’den mezun olduktan sonra, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nü bitirdi. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda dramaturg* olarak çalıştı. Express ve Öküz dergilerinde yazdı. 2007 yılında gerçekleşen Yirmi altıncı Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde 16 Türk filminin yarıştığı Ulusal Yarışması’nda jüri üyeliği yaptı. Türker, Radikal Gazetesi’ndeki köşesinde ve gazetenin pazar eki Radikal İki‘de düzenli yazılarına devam ettikten sonra 13 Ağustos 2012 günü itibariyle Radikal Gazetesi‘nden, yazdığı bir yazı anlaşmazlık sonucu yayınlanmayınca, ayrılmıştır.
Şu anda Özgür Gündem Gazetesinde Yazmaktadır.
1993’te Cihangir Kedileri ile Cemal Süreya Şiir Ödülü’ne layık görülmüş Yıldırım Türker.

İşte Yıldırım Türker’in o bahsettiğim “Biz kadınları hiç sevmedik!” isimli yazısından benim en sevdiğim bölümler;

“Saçlarını sevdik, hele bir de sarışınsa daha çok sevdik
Ağızlarını sevdik, hele bir de şehvetli ve dolgun ise daha çok sevdik.
Göğüslerini sevdik…
Bacaklarını sevdik, hele bir de sütun gibiyse bayıldık.
Kalçalarını sevdik…
Gerçekten güzel vücutlu ve “çıtırsa” daha çok sevdik… ”

“Kadınlara dokunmada dünya sıralamasında üst yerlere geldik… 2009 itibariyle rakamlar oldukça “umut verici!!! ”
% 40 ını sürekli dövdük
%45 ine duygusal şiddet uyguladık (küfür, hakaret, küçük düşürme)
%16 sına zorla sahip olduk (ve olmaya devam ediyoruz) ”
Tüm bunlara maruz kalan her 3 kadından biri intihara kalkıştı ama biz hiç oralı olmadık (hem bize ne değil mi? Fener ya da Cimbom maç kaybedince çok üzüldük ama kadınlar söz konusu olunca pek oralı olmadık) ”

“Bu ülkede kadın olmanın ne kadar zor olduğunu biz erkekler bilemeyiz. Çünkü artık konuşmuyorlar, konuşamıyorlar, konuşturulmuyorlar.”

* dramaturg : TDK’ya göre; Tiyatro için oyun seçmek, oyunları irdelemek, sahnelenmesi işine yardım etmek, oyuncu seçmede, malzemelerin hazırlanmasında danışmanlık yapmak gibi görevleri bulunan kimse